My photo

Monday, March 25, 2019

Shqipëria e mposht Andorrën - | Shtypnews.al |

Shqipëria e mposht Andorrën

Kombëtarja  e Shqipërisë e ka nisur mjaft mirë ndeshjen duke rrezikuar që në minutat e para me një traversë të Uzuni apo edhe një penallti e pa dhënë nga arbitri.Sfida u zhbllokua në minutën e 20 me bomberin, Armando Sadiku, duke shënuar një gol të bukur, ndërsa Balaj dyfishoi epërsinë për 0:2 në minutën e 88′ ndërsa Abrashi e vulosi në minutat shtesë fitoren  Shqipërisë në 0:3.
Shqipëria edhe pa teknikun Panuccin e tregoi vetën dhe ia doli ta mposht Andorrën me rezultat bindës 0:3

No comments:

Post a Comment

Edi Rama: Kjo është pikë kufitare, siç shkruan ai

Edi Rama: Kjo është pikë kufitare, siç shkruan ai Në rastin më të mirë, ky shpërthim emocional i ngjyrave që mbuluan vendkalimin Muriqan m...