S/N

My photo

Wednesday, September 19, 2018

Champions/Nga lotët e Ronaldos, City tronditet! Triumfojnë Reali, Manchester Utd, Bayerni, Juve!

Cristiano Ronaldo është ndëshkua me karton të kuq në minutën e 29-të, duke lënë plot 61 minuta me një lojtar me pak Juventusin!  Pra futbollisti më i mirë në botë, Ronaldo, është ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari gjerman, Brych.

Gjithashtu Pogba është shënues i dyfishtë në minutën e 35-të dhe në atë të 44-tën nga penalltia dhe Martial në minutën e 65-të. Kampioni në fuqi i Evropës, Real Madridi, e ka nisur me fitore, duke e mundur me rezultat 3:0 Romën, në kuadër të grupit G.  Reali ka arritur të arkëtoi tri pikë të qetësisë falë golave të Iscos në minutën e 45-të, Bales në atë të 58-tën dhe Marianos (90+2').
Mirëpo në këtë grup, Plzen nga Çekia bëri lojë të madhe dhe barazoi me 2:2 me ekipin nga Rusia, CSKA Moskës. Futbollisti Krmencik ka shënuar në minutën e 29-të dhe të 41-tën për Plzenin dhe Chalov (49') e Vlasiq (90+5' nga penalltia) për CSKA-n. Ndërsa në grupin E, Bayerni tregoi forcën në Lisbonë, duke i shkaktuar humbje me 2:0 skuadrës portugeze, Benfica.
Serinë e golave gjatë ndeshjes e hapi Lewandowski në minutën e 10-të dhe e përmbylli Sanches në atë të 54-tën. Në grupin F, Lyoni ka befasuar si mysafirë, në përballje me Manchester Cityn. Cornet në minutën e 26-të dhe Fekir në atë të 43-tën shënuan për 0:2 për Lyonin, por Silva ngushtoi rezultatin në 1:2 në minutën e 67-të. Mirëpo City ka pësuar një tronditje që në start të grupit.

Edi Rama: Kjo është pikë kufitare, siç shkruan ai

Edi Rama: Kjo është pikë kufitare, siç shkruan ai Në rastin më të mirë, ky shpërthim emocional i ngjyrave që mbuluan vendkalimin Muriqan m...